Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /mnt/data/accounts/n/netaccol/data/www/cssd/romanvana/libs/Nette/loader.php on line 19
Moje práce | Roman Váňa - poslanec PČR
Váš poslanec za Olomoucký kraj
Roman Váňa: Ilustrační foto
Něco o mé práci...

Kdo je Roman Váňa?

Narozen v roce 1966 v Ostravě. Absolvoval gymnázium M. Koperníka v Bílovci. V roce 1994 ukončil státní zkouškou studium oboru automatizační technika a systémy řízení na fakultě strojní a elektrotechnické Technické univerzity - Vysoké školy báňské v Ostravě.
V letech 1985 - 1987 pracoval jako sezónní průvodce na státním hradě Bouzově, v roce 1988 jako dělník ve Vlastivědném muzeu v Olomouci, v letech 1991 - 1992 jako obchodní ředitel firmy Ostrasoft RV spol. s r. o., s odpovědností za mezinárodní obchod. V průběhu let 1992 - 1993 na rodičovské dovolené, kdy pečoval o svého dvouletého syna. Od začátku roku 1994 ekonom a zástupce ředitele státní příspěvkové organizace Státní hrad Bouzov. Absolvoval rekvalifikační studium při SÚPP v Praze v oboru památkář. Od září 1998 do prosince 2000 poradce ministra kultury pro ochranu kulturního dědictví, od února 1999 do června 2000 bezpečnostní ředitel Ministerstva kultury ČR. Od května 1999 do června 2000 ředitelem státní příspěvkové organizace Památkový ústav středních Čech v Praze. Od července 2000 vedoucí kanceláře náměstka ministra vnitra a vrchního požárního rady ČR, od ledna 2001 ředitel kanceláře náměstka ministra vnitra a generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR. Od 1. 6. 2001 jmenován vládou ČR přednostou Okresního úřadu Olomouc. Od 1. 1. 2003 do roku 2004 po zániku okresního úřadu ředitel odboru Olomouc Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. V roce 2004  externí fotograf Hasičského záchranného sboru v Olomouci (dokumentace zásahů). Od roku 2005 do poloviny roku 2006   stavební technik Národního památkového ústavu v Kroměříži. Od 1. 7. 2006 živnostník – obchodní činnost,  technický poradce v oblasti IZS, bezpečnostní poradce, služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy – asistent poslance.   Od roku 2010 do roku 2013  v 6. volebním období poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

V 7. volebním období opět zvolen poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Činnost ukončil 26.10.2017. V 8. volebním období nebyl zvolen poslancem.

Pomáhám pomáhat

Podporuji činnost pomáhajících organizací. Jsem členem Českého červeného kříže, působím jako metodik Ústředního krizového týmu. Jsem také členem, dříve předsedou Místní skupiny ČČK Olomouc 9, v rámci které vzikl tým Pomáháme pomáhat se spoustou krásných projektů. Působím také aktivně v požární ochraně - jako člen jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Bouzov a starosta SDH Bouzov.

Podporuji region

Pocházím z Ostravy, od roku 1985 do roku 2003 jsem s přestávkami žil na Bouzově. Nyní žiji v Olomouci, konkrétně v Hodolanech. Mám rád Moravu, Bouzovsko, Olomouc, svůj kraj. Pokud mohu, podporuji svůj region, lidi i organizace, které v něm působí.

Hájím Vás v Praze

Jako poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsem působil v 6. volebním období  jako místopředseda Výboru pro bezpečnost, člen podvýboru pro vězeňství, podvýboru pro integrovaný záchranný systém a podvýboru pro reformu Armády ČR. Zabývám se problematikou požární ochrany, bezpečnosti, policie, obecních a městských policií, tajných služeb, civilních bezpečnostních služeb, obrany, armády. V 7. volebním období od roku 2013 jsem byl zvolen místopředsedou poslaneckého klubu ČSSD, byl jsem členem Mandátového a imunitního výboru, členem Výboru pro evropské záležitosti a předsedou Výboru pro bezpečnost. Působil jsem v Podvýboru pro vězeňství, Podvýboru pro migraci a azylovou politiku a ve Stálé komisi pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny. V 8. volebním období již jako poslanec nepokračuji.

Zůstaňme v kontaktu

Přihlašte se k odběru novinek a dozvíte se více o mých názorech, akcích a projektech, které podporuji.